Manewry lawinowe

Manewry lawinowe mają na celu zaznajomienie uczestników z tematami związanymi z

oceną zagrożenia lawinowego w terenie podczas górskiej działalności w kontekście wyboru drogi. Podczas manewrów ćwiczyć będziemy również podstawowe działania w zakresie ratownictwa lawinowego i prewencji. Ćwiczenia związane z ratownictwem prowadzone są za pomocą systemu EASY SEARCHER symulującego realne sytuacje lawinowe. Manewry lawinowe organizowane są w trybie zajęć na zewnątrz (bez sali wykładowej).

Czas trwania: zajęcia jednodniowe, odbywają się w godzinach 9:00-16:00

Cena: 160pln/os

Cena manewrów zawiera: szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym, lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopatka, sonda), ubezpieczenie ( NNW+ KL).

Terminy:
Manewry lawinowe to zajęcia organizowane dla grup (6-12 osób). Termin do ustalenia z klientem. Ze względu na warunki pogodowe i śniegowe najlepszy okres do ich to przeprowadzenia to styczeń - kwiecień.

Program

Dzień 1:
9:00 rozpoczęcie zajęć, ABC lawinowe, test detektorów
10:00 lokalny i średni stopień zagrożenia lawinowego, identyfikacja zagrożeń w terenie, ocena nachylenia stoku, ocena stabilności.
11:00 ćwiczenia z zakresu poszukiwania w lawinie: pojedyncze zasypanie z wydobyciem i omówieniem podstaw medycyny lawinowej
13:00 obiad (we własnym zakresie)
14:00 ćwiczenia z zakresu poszukiwania w lawinie: wieloosobowe zasypanie, sondowanie, taktyka działań ratownictwa koleżeńskiego
16:00 zakończenie manewrów lawinowych

Ewentualne wyżywienie płatne bezpośrednio w schronisku. Dojazd / dojście do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów we własnym zakresie.
 

Info organizacyjne (pdf)